שאלות ותשובות

יש לכם שאלות? זה המקום להבין עוד על גידול עץ אבוקדו ועל שירותינו

בחוות האבוקדו אנו משתדלים לתת לכם את כל הידע האפשרי בנוגע לגידול עץ האבוקדו ושימושיו. יש מגוון רחב של מידע וחומר תיאורתי באינטרנט בעברית ובאנגלית (ריכזנו לכם רשימת קישורים). בדף זה נתמקד יותר בשאלות פרקטיות.

עצי אבוקדו מתחילים להניב פרי בין גיל 3 ל-5 שנים. חשוב לדעת כי על מנת שעץ אבוקדו יניב פרי חייבים להיות עוד עצי אבוקדו באזור וחייבים להיות גם דבורים שיבצעו את ההפרייה בין הפרחים של לפחות שני עצים.הסיבה היא שצמח האבוקדו הוא חד ביתי ופרחיו דו-מיניים. לאבוקדו אין יכולת האבקה עצמית, שכן החלק הנקבי והחלק הזכרי באותו פרח אינם מבשילים בו-זמנית.

ממש ממש לא נכון! זוהי אחת הטעויות הנפוצות ביותר בקרב חובבים ומגדלים פרטיים, כל עץ אבוקדו יניב פרי במידה ומתקיימים בתנאים שהוא צריך (עוד עצים בסביבה ודבורים). הרכבה משמשת להשבחת הגזה של העץ ובעיקר נפוצה אצל מגדלים חקלאיים כדי למקסם רווחים.

עדיין לא, אנחנו בקרוב מקוויים להתחיל לבצע הרכבות של זנים משובחים מסוימים וככל הנראה נעדכן על כך באתר או באינסטגרם שלנו, כל העצים שלנו כרגע מגודלים ומטופחים על ידנו מגידולים ישראלים ומגיעים ממקורות טובים.

כמו כל סחורה המחיר נקבע על ידי רמת המחיר בשוק, גיל העץ וגודלו. בעוד שהגודל לא בהכרח אומר משהו על התפםתחות העץ או התפתחותו העתידית, הגיד כן חשוב לדעת מכיוון שככל שהעץ בוגר יותר כך הוא קרוב יותר לבגרות ולנתינת פירות.

בפשטות, הרכבה הינו תהליך אשר מחברים לעץ פרי ענף מעץ אחר שהגנים שלו נחשבים לטובים יותר, עם הזמן הענף החדש מתאחה לתוך העץ וכך העץ מקבל ממנו את הגנים הטובים, התהליך נפוץ מאוד בשימוש חקלאי על מנת להשביח זנים ולמקסם רווחים.

לא. ניתן לבוא לאסוף מאיתנו את העצים.

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping
X
דילוג לתוכן